Düşük ve Yüksek Riskli HPV Tipleri

Düşük ve Yüksek Riskli HPV Tipleri 

Düşük ve Yüksek Riskli HPV Tipleri, HPV Belirtileri, HPVnin ÇARESİ, HPV lilerin yorumları, HPVden kurtulanların yazıları, HPV Forum girişi, Hızlı tedavisi kalıcı çözüm nedir?

Düşük ve Yüksek Riskli HPV Tipleri Human Papiloma virus Enfeksiyonu virüsü olan HPV adam ve hanımlarda genital bölgelerde görülen bir virüstür. Serviks kanseri olarak adlandırılan hastalığa niçin olabilmesi dahi söz mevzusudur.

Sadece HPV virüslerinin tamamının genital bölgede yerleştiğini ifade etmek de doğru değildir. Nitekim bugüne dek ortalama olarak 150 tane HPV tipinin tespit edilmiş olup bunlardan bir tek 40-45 tanesi genital bölgede yerleşmektedir.

Tespit edilen 150 kadar HPV tipinin oluşturduğu risk de birbirlerine bakılırsa farklıdır. Bu risklere bakılırsa düşük ve yüksek riskli olmak suretiyle ikili sınıflandırmaya gidilmiştir.

Düşük riskli olan HPV tipleri genel olarak vücut tarafınca yok edilebilmektedir.

Dolayısıyla oldukça büyük bir çekince arz etmemektedir.

Sadece yüksek riskli HPV tipleri rahim ağzı kanseri olarak malum serviks kanserine dahi yol açabilmektedir.

Bu tiplerin öncesinden tespit edilerek tedavi sürecine başlanması son aşama önemlidir.

Düşük Riske Haiz HPV Tipleri

Düşük riskli HPV tipleri genel olarak genital siğillere niçin olmakta sadece kanser seviyesine çıkmamaktadır. Dolayısıyla vücuttan kolay bir halde atılması mümkün olmaktadır.

Bu tipler sıhhatli bireylerde dahi görülebilmektedir. Genel olarak cinsel yollardan bulaştıklarını ifade edebiliriz.

150 tip içinde ortalama olarak 20 tipin bu kategoride değerlendirilebileceğini ifade etmek gerekir. Bu tipler ise şöyleki sıralanabilir: 91, 89, 87, 84, 83, 81, 74, 72, 71, 64, 62, 61, 55, 54, 44, 42, 40, 32, 11 ve 6.

Bu tipler içinde 6 ve 11’in çoğunlukla görüldüğünü de belirtmek gerekir. DNA testi ile tespit edilmesi de son aşama kolaydır.

Yüksek Riskli HPV Tipleri

HPV tipleri içinde kansere niçin olmaları sebebiyle yüksek riskli olarak vasıflandırılan ortalama 22 tip bulunmaktadır. Sadece bunlar içinde kansere niçin olma ihtimalinin %90’dan fazla olduğu 8 tip bulunmaktadır ki bunlar: 16, 18, 45, 31, 33, 35, 52 ve 58 olarak tespit edilmiştir.

Bu tiplerin haricinde 85, 82, 73, 70, 69, 68, 67, 66, 59, 56, 53, 51, 39 ve 26 tipleri de yüksek riskli HPV tipleri olarak kabul edilmiştir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU Düşük ve Yüksek Riskli HPV Tipleri

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar ::..

HPV Tedavisi Sonrası

HPV Tedavisi Sonrası HPV Tedavisi Sonrası, HPV Tedavisi, hpvden iyileşenler, hpvyi yendim, hpv virüsüne çözüm oldu, genital siğiller, hpv forumu, genital siğil forumu iyileşenler HPV Tedavisi Sonrası Genital siğiller human papilloma virus (HPV) isminde olan virüsün cinsel temasla genital bölgeye yerleşmesi sonucu oluşan değişik sayı ve büyüklükte kitlelerdir. Virüs vücuda yerleştiğinde bazen tekrarlayıcı enfeksiyonlara ve […]

HPV Aşısı Etkili Midir?

HPV Aşısı Etkili Midir? Uygun yaş aralığında HPV Aşısı Etkili Midir? HPV Belirtileri HPV Kesin tedavisi Aşıların etkisi, Genital siğil aşıları Ascus aşısı Cin1 aşısı Cin2 aşısı Cin3 aşısı Bitkisel çaresi nedir? meydana getirilen aşı bu 4 tip için %100 koruma elde edecektir. Serviks ve genital siğillerin oluşumunu engelleyecektir. 26 yaş üstü, etken cinsel yaşamı olan […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.