Genital Siğiller

HPV Tedavisi Iyi mi Yapılır?

HPV virüsü sebebiyle meydana gelen hastalıkların tedavi edilmesi mümkündür. Bu kapsamda virüsün tipi ve hastalığın durumu da ehemmiyet arz etmektedir. Dolayısıyla her bir düzey için değişik tedavi şekillerinden bahsedebiliriz.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital Siğiller

Çoğu zaman HPV enfeksiyonu sebebiyle oluşan bu siğillerin kansere dönüşme şeklinde bir riskinin bulunmadığını ifade etmemiz gerekir. Göz muayenesi ile tespit edilebilen bu siğillerin tedavisinde de birkaç değişik ilaç kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra siğili direkt olarak almak için lazer tedavisi, kriyoterapi ve elektrodiseksiyon şeklinde yöntemlerin de kullanıldığını ifade etmemiz gerekir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Kullanılan ilaçları sayacak olursak Podofilox, interferon alpha-n3, trichloroacetic acid yada bichloacetic asit, İmiquimod, podophyllum resin şeklinde ilaçlar kullanılmaktadır. Bunların her birisinin tedavi sürecinde aynı etkiyi gösterdiklerini dolayısıyla herhangi bir tanesinin diğerinden üstün olmadığını da belirtmek gerekir.

Serviks Kanseri

Serviks kanseri veyahut da kanser öncesi anormal hücre değişimleri tespit edilmiş ise bu durumda hasta denetim altında tutulmalıdır. Kadının yaşı, hastalık geçmişi ve meydana getirilen testlerin neticeleri bir arada değerlendirilerek kanser öncesi aşamada da tedavi sürecine başlanabilir. Sadece bazı durumlarda hücrelerin kendiliğinden iyileşmeye başladığını da unutmadan ifade etmek gerekir. Dolayısıyla hastanın sıkı bir halde takip edilmesi bir fazlaca ehemmiyet arz etmektedir.

Eğer serviks kanserinin oluştuğu tespit edilirse bu durumda da tedavi ile süreç başarı göstermiş bir halde atlatılabilir. Zira bu kanser türünün tedavi edilebilir bulunduğunu belirtmek gerekir. Hastalığın tedavi sürecinde kadının yaşı, geçmiş hastalıkları ve kontrol neticeleri gene ehemmiyet arz etmektedir. serviks kanseri tedavisi bu hususlara gore yürütülmektedir ve genel olarak yüksek oranda başarının elde edildiğini de ifade etmek gerekir.

Öteki HPV Hastalıkları

HPV virüsü kanser ve siğil haricinde de bazı hastalıklara niçin olabilir. Mesela boğazda oluşan siğiller, baş boyun, penis, vajina ve vulva tümörleri de bunlara örnek olarak verilebilir. İşte bu tür sorunların giderilmesi için de değişik tedavi şekilleri mevcuttur. Dolayısıyla hastalıktan kurtulmak mümkündür. HPV tedavisi için tertipli tabip kontrolü son aşama önemlidir. Dolayısıyla hastaların aksatmadan bu kontrollerini yapmaları gerektirme etmektedir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Benzer Yazılar ::..

Cilt HPV Siğil

Cilt HPV Siğil 2022 resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Cilt HPV Siğil 2022, HPV virüs tedavisi, Dilde hpv, Dudak siğilleri, Damakta siğil, Boğaz siğilleri, Makat siğilleri, HPV Wart, Kati tedavisi, Organik bitkisel çaresi. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Yüz de hpv, yanak da hpv, alın siğilleri , kaş içi siğiller, […]

HPV Aşı ve İlaç Tedavisi

HPV Aşı ve İlaç Tedavisi Aşı HPV virüsü bulaşmadan evvel başvurulabilecek bir yöntemdir. Sadece belirtmek gerekir ki bu aşı bir tek 4 HPV tipine karşı etkilidir. Bunlardan ikisi siğil icra eden tipler iken ikisi de kansere niçin olmaktadır. Dolayısıyla tam manasıyla bir koruma yapmadığını söyleyebiliriz. Fakat netice itibariyle sık görülen bazı hastalıkların da önünü alacaktır. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.