Genital Siğiller

HPV Tedavisi Iyi mi Yapılır?

HPV virüsü sebebiyle meydana gelen hastalıkların tedavi edilmesi mümkündür. Bu kapsamda virüsün tipi ve hastalığın durumu da ehemmiyet arz etmektedir. Dolayısıyla her bir düzey için değişik tedavi şekillerinden bahsedebiliriz.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital Siğiller

Çoğu zaman HPV enfeksiyonu sebebiyle oluşan bu siğillerin kansere dönüşme şeklinde bir riskinin bulunmadığını ifade etmemiz gerekir. Göz muayenesi ile tespit edilebilen bu siğillerin tedavisinde de birkaç değişik ilaç kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra siğili direkt olarak almak için lazer tedavisi, kriyoterapi ve elektrodiseksiyon şeklinde yöntemlerin de kullanıldığını ifade etmemiz gerekir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Kullanılan ilaçları sayacak olursak Podofilox, interferon alpha-n3, trichloroacetic acid yada bichloacetic asit, İmiquimod, podophyllum resin şeklinde ilaçlar kullanılmaktadır. Bunların her birisinin tedavi sürecinde aynı etkiyi gösterdiklerini dolayısıyla herhangi bir tanesinin diğerinden üstün olmadığını da belirtmek gerekir.

Serviks Kanseri

Serviks kanseri veyahut da kanser öncesi anormal hücre değişimleri tespit edilmiş ise bu durumda hasta denetim altında tutulmalıdır. Kadının yaşı, hastalık geçmişi ve meydana getirilen testlerin neticeleri bir arada değerlendirilerek kanser öncesi aşamada da tedavi sürecine başlanabilir. Sadece bazı durumlarda hücrelerin kendiliğinden iyileşmeye başladığını da unutmadan ifade etmek gerekir. Dolayısıyla hastanın sıkı bir halde takip edilmesi bir fazlaca ehemmiyet arz etmektedir.

Eğer serviks kanserinin oluştuğu tespit edilirse bu durumda da tedavi ile süreç başarı göstermiş bir halde atlatılabilir. Zira bu kanser türünün tedavi edilebilir bulunduğunu belirtmek gerekir. Hastalığın tedavi sürecinde kadının yaşı, geçmiş hastalıkları ve kontrol neticeleri gene ehemmiyet arz etmektedir. serviks kanseri tedavisi bu hususlara gore yürütülmektedir ve genel olarak yüksek oranda başarının elde edildiğini de ifade etmek gerekir.

Öteki HPV Hastalıkları

HPV virüsü kanser ve siğil haricinde de bazı hastalıklara niçin olabilir. Mesela boğazda oluşan siğiller, baş boyun, penis, vajina ve vulva tümörleri de bunlara örnek olarak verilebilir. İşte bu tür sorunların giderilmesi için de değişik tedavi şekilleri mevcuttur. Dolayısıyla hastalıktan kurtulmak mümkündür. HPV tedavisi için tertipli tabip kontrolü son aşama önemlidir. Dolayısıyla hastaların aksatmadan bu kontrollerini yapmaları gerektirme etmektedir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Benzer Yazılar ::..

HPV HASTALIĞININ GETİRDİĞİ RİSKLER

HPV HASTALIĞININ GETİRDİĞİ RİSKLER HPV VE RİSK FAKTÖRLERİ HPV HASTALIĞININ GETİRDİĞİ RİSKLER. HPV enfeksiyonunun malign dönüşümünü hızlandıran pek oldukça risk faktörü vardır. Bunlar; • Erken yaşta ve oldukça eşli cinsel yaşam • Cinsel yolla bulaşan öteki hastalıkların varlığı • Sigara kullanımı • İmmün sistemin baskılandığı durumlar ( HIV benzer biçimde) • Fena beslenme ( bilhassa […]

HPV Hangi Hastalıklara Yol Açar?

HPV Sağlığınıza Gölge Düşürmesin! Etken cinsel yaşamı olan kişilerde HPV virüsü tehlikesi mevcuttur. Her 4 kişiden 3’ünün yakalanma ihtimali olan virüs kansere kadar yol açabilir. Bulaşıcı olduğundan bu hastalığın bilincinde olmak ve tedbir almak fazlaca önemlidir. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Hpv (Human Papilloma Virüsü) Nedir?  Cildin temas etmesi ile bulaşabilen […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.