Genital Siğiller

HPV Tedavisi Iyi mi Yapılır?

HPV virüsü sebebiyle meydana gelen hastalıkların tedavi edilmesi mümkündür. Bu kapsamda virüsün tipi ve hastalığın durumu da ehemmiyet arz etmektedir. Dolayısıyla her bir düzey için değişik tedavi şekillerinden bahsedebiliriz.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital Siğiller

Çoğu zaman HPV enfeksiyonu sebebiyle oluşan bu siğillerin kansere dönüşme şeklinde bir riskinin bulunmadığını ifade etmemiz gerekir. Göz muayenesi ile tespit edilebilen bu siğillerin tedavisinde de birkaç değişik ilaç kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra siğili direkt olarak almak için lazer tedavisi, kriyoterapi ve elektrodiseksiyon şeklinde yöntemlerin de kullanıldığını ifade etmemiz gerekir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Kullanılan ilaçları sayacak olursak Podofilox, interferon alpha-n3, trichloroacetic acid yada bichloacetic asit, İmiquimod, podophyllum resin şeklinde ilaçlar kullanılmaktadır. Bunların her birisinin tedavi sürecinde aynı etkiyi gösterdiklerini dolayısıyla herhangi bir tanesinin diğerinden üstün olmadığını da belirtmek gerekir.

Serviks Kanseri

Serviks kanseri veyahut da kanser öncesi anormal hücre değişimleri tespit edilmiş ise bu durumda hasta denetim altında tutulmalıdır. Kadının yaşı, hastalık geçmişi ve meydana getirilen testlerin neticeleri bir arada değerlendirilerek kanser öncesi aşamada da tedavi sürecine başlanabilir. Sadece bazı durumlarda hücrelerin kendiliğinden iyileşmeye başladığını da unutmadan ifade etmek gerekir. Dolayısıyla hastanın sıkı bir halde takip edilmesi bir fazlaca ehemmiyet arz etmektedir.

Eğer serviks kanserinin oluştuğu tespit edilirse bu durumda da tedavi ile süreç başarı göstermiş bir halde atlatılabilir. Zira bu kanser türünün tedavi edilebilir bulunduğunu belirtmek gerekir. Hastalığın tedavi sürecinde kadının yaşı, geçmiş hastalıkları ve kontrol neticeleri gene ehemmiyet arz etmektedir. serviks kanseri tedavisi bu hususlara gore yürütülmektedir ve genel olarak yüksek oranda başarının elde edildiğini de ifade etmek gerekir.

Öteki HPV Hastalıkları

HPV virüsü kanser ve siğil haricinde de bazı hastalıklara niçin olabilir. Mesela boğazda oluşan siğiller, baş boyun, penis, vajina ve vulva tümörleri de bunlara örnek olarak verilebilir. İşte bu tür sorunların giderilmesi için de değişik tedavi şekilleri mevcuttur. Dolayısıyla hastalıktan kurtulmak mümkündür. HPV tedavisi için tertipli tabip kontrolü son aşama önemlidir. Dolayısıyla hastaların aksatmadan bu kontrollerini yapmaları gerektirme etmektedir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Benzer Yazılar ::..

HPV Virüsü Çeşitleri

HPV Virüsü Çeşitleri ve hpv tedavisi HPV Virüsü Çeşitleri. İnsan papilloma virüsü yada HPV, cinsel yolla bulaşan en yaygın enfeksiyondur. Aslına bakarsak, cinsel olarak etken bir çok insan, yaşamlarının bir noktasında HPV’ye yakalanır. Virüs, ciltten cilde cinsel temas yöntemiyle kolayca yayılır. HPV Virüsü İçin bitkisel ürünler Kullanmak isterseniz HPV virüsü hakkında öncelikle doktorunuza başvurmanız gerekir. […]

Erkeklerde HPV Belirtileri

Erkeklerde HPV Belirtileri HPV Nedir? Erkeklerde HPV Belirtileri HPV virüsü cinsel yaşamı etken olan kimselerde görülebilen bir virüstür. O denli yaygındır ki neredeyse her insanın hayatında bir kere yakalanması söz mevzusu olabilir. Sadece cinsel yolla bulaşan 40’dan fazla tipinin bulunması sebebiyle her bir kişide tesirleri değişik görülebilmektedir. Ek olarak bir çok tipinin risk seviyesi düşük […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.