HPV Tedavisi Sonrası

HPV Tedavisi Sonrası

HPV Tedavisi Sonrası, HPV Tedavisi, hpvden iyileşenler, hpvyi yendim, hpv virüsüne çözüm oldu, genital siğiller, hpv forumu, genital siğil forumu iyileşenler

HPV Tedavisi Sonrası Genital siğiller human papilloma virus (HPV) isminde olan virüsün cinsel temasla genital bölgeye yerleşmesi sonucu oluşan değişik sayı ve büyüklükte kitlelerdir.

Virüs vücuda yerleştiğinde bazen tekrarlayıcı enfeksiyonlara ve yeni kitlelerin oluşmasına niçin olur. Hanımda adama gore daha sık emare verir.

Kitleler mikroskopla tanınabilecek kadar küçük olabilecekleri şeklinde , oldukça sayıda kitlenin yan yana gelmesiyle karnabaharı çağrıştıran bir büyüklükte olabilirler.

HPV VİRÜSÜ, GENİTAL SİĞİLLER TEDAVİSİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV Virüsü İçin bitkisel ürünler Kullanmak isterseniz

HPV Tedavisi SonrasıHPV virüsü hakkında öncelikle doktorunuza başvurmanız gerekir. Bitkisel ürünlerdende destek alabilirsiniz. Bitkisel ürünler hakkında geniş bilgi için ANTİBİYOKS sayfasından ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bitkisel ürünler kullanıp etkisini faydasını gören ve iyileşenlerin açıklamalarını HPV TÜRKİYE FORUM sayfasından yorumları okuyabilirsiniz. Dilerseniz Sayfamızda yüksek riskli hpv virüsü hakkında araştırmaya ve yazılanları okumaya devam edebilirsiniz.

Riskin Azaltılmasına Destek Olun

Genital siğillerin tedavisinde kitlelerin, koter yardımıyla yakılması ya da kriyoterapi ile dondurulması, ya da krem şeklinde ilaçlarla eritilmesi şekillerinden biri yada birkaçı birden uygulanabilir.

Burada amaç görünen lezyonların tümüyle ortadan kaldırılarak kitlelerin yine oluşma riskinin ve bulaştırıcılığının azaltılmasıdır.

Cinsel siğillerde tedavi sürecinin en sıkıntılı tarafı oldukça iyi bir halde uygulanan tedaviler sonrasında bile siğilin tekrarlama ihtimalidir.

Bunun sebebi siğile yol açan virusün (HPV) görünür siğiller haricinde başka bölgelerde de mikroskopik odaklar oluşturması ve bunların tedaviler esnasında farkedilememesidir.

Bu sebeple bu tarz şeyleri pratikte tespit etmemizi sağlayacak bir yöntem yoktur.

Tedavi sürecindeki öteki bir sorun ise eşe yada partnere siğilleri bulaştırma ihtimalidir.

Bilhassa cinsel siğile haiz adamların eşleri yada kadın partnerleri ne olursa olsun bir karı doğum hastalıkları uzmanına başvurmalı ve smear yanında HPV – DNA testi de yaptırmalıdır.

Smear tek başına HPV lezyonları erken aşamada ise pozitif bir netice vermemektedir. Fakat HPV  DNA testi yapıldığında eğer bayanda onkojenik şu demek oluyor ki kanser meydana getiren tarzda bir siğil tipi var ise hanım doğum uzmanı fazladan önlemler almaktadır.

Unutulmaması ihtiyaç duyulan bir nokta ise cinsel siğil bayanlarda rahim içinde görüldüğünden dışardan hiçbir emare vermemesidir.

Genital siğil riskini azaltmanın en etkili yolu birden fazla sayıda partner ile beraber olmamaktır. Sadece bunun mümkün olmadığı durumlarda prezervatif en etkili tedbir yoludur.

Prezervatif siğillerin yanısıra cinsel yolla bulaşan AIDS’de dahil olmak suretiyle pek oldukça hastalığa karşı koruma sağlar.

Siğiller prezervatifin kapladığı alan haricinde da bulunabildiğinden prezervatif bazen etkisiz kalabilir ve HPV bulaşmasına karşı devamlı koruyucu değildir.

Genital siğil tedavi sonrası;

Konrollerinize tertipli gidin,
Genital hijyeninize dikkat edin
Tavsiye edilen testleri ( Smear testi, HPV testi) tertipli yapın
Yeni bir siğil tekrarladığında süre kaybetmeden tedavi olunuz,
Bağışıklık sistemi güçlendiren ilaçları önermiş olduğu şekilde kullanın,
Beslenmenizi düzene sokun
Cinsel hayatınıza dikkat edin.
Tedavi olacağınıza ve bu sorundan kurtulacağınıza dair inancınızı kaybetmeyin

Benzer Yazılar ::..

Pap Smear Testi Hakkında Her Şey

Pap Smear Testi Hakkında Her Şey ve tedavisi Pap Smear Testi Hakkında Her Şey, HPV TESTİ, Erkeklere HPV testi, Kadınlara HPV testi, HPV tedavisi, HPV forum iyileşenler, HPVyi yendim, HPV den iyileşenler Pap Smear Testi Hakkında Her Şey. Smear (yada Pap – smear) ‘ın bir sitolojik tarama yöntemi olarak ortaya konulması ile rahimağzı kanserinden (servikal […]

Siğil Nedir? ve Tedavisi

Siğil Nedir? ve Tedavisi İnsan Papilloma Virüsü (HPV) Nedir? Siğil Nedir? ve Tedavisi, HPV Belirtileri, Etkili Çözümü, Siğil nasıl geçer, Siğil duası, Verrutol siğil ilacı, Siğil nedir, Siğil başlangıcı, Siğil ilaçları Siğil Nedir? Tedavisi ettik, siğil tedavisi, siğil iyi mi geçer, siğil duası, verrutol siğil ilacı, siğil nedir, siğil başlangıcı, siğil hastalığı, siğil İLAÇLARI, vajinada […]

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.