HPV Tedavisi Sonrası

HPV Tedavisi Sonrası

Genital siğiller human papilloma virus (HPV) isminde olan virüsün cinsel temasla genital bölgeye yerleşmesi sonucu oluşan değişik sayı ve büyüklükte kitlelerdir. Virüs vücuda yerleştiğinde bazen tekrarlayıcı enfeksiyonlara ve yeni kitlelerin oluşmasına niçin olur. Hanımda adama gore daha sık emare verir. Kitleler mikroskopla tanınabilecek kadar küçük olabilecekleri şeklinde , oldukça sayıda kitlenin yan yana gelmesiyle karnabaharı çağrıştıran bir büyüklükte olabilirler.

Riskin Azaltılmasına Destek Olun

Genital siğillerin tedavisinde kitlelerin, koter yardımıyla yakılması ya da kriyoterapi ile dondurulması, ya da krem şeklinde ilaçlarla eritilmesi şekillerinden biri yada birkaçı birden uygulanabilir. Burada amaç görünen lezyonların tümüyle ortadan kaldırılarak kitlelerin yine oluşma riskinin ve bulaştırıcılığının azaltılmasıdır.
Cinsel siğillerde tedavi sürecinin en sıkıntılı tarafı oldukça iyi bir halde uygulanan tedaviler sonrasında bile siğilin tekrarlama ihtimalidir. Bunun sebebi siğile yol açan virusün (HPV) görünür siğiller haricinde başka bölgelerde de mikroskopik odaklar oluşturması ve bunların tedaviler esnasında farkedilememesidir. Bu sebeple bu tarz şeyleri pratikte tespit etmemizi sağlayacak bir yöntem yoktur.

Tedavi sürecindeki öteki bir sorun ise eşe yada partnere siğilleri bulaştırma ihtimalidir.

Bilhassa cinsel siğile haiz adamların eşleri yada kadın partnerleri ne olursa olsun bir karı doğum hastalıkları uzmanına başvurmalı ve smear yanında HPV – DNA testi de yaptırmalıdır. Smear tek başına HPV lezyonları erken aşamada ise pozitif bir netice vermemektedir. Fakat HPV  DNA testi yapıldığında eğer bayanda onkojenik şu demek oluyor ki kanser meydana getiren tarzda bir siğil tipi var ise hanım doğum uzmanı fazladan önlemler almaktadır. Unutulmaması ihtiyaç duyulan bir nokta ise cinsel siğil bayanlarda rahim içinde görüldüğünden dışardan hiçbir emare vermemesidir.
Genital siğil riskini azaltmanın en etkili yolu birden fazla sayıda partner ile beraber olmamaktır. Sadece bunun mümkün olmadığı durumlarda prezervatif en etkili tedbir yoludur. Prezervatif siğillerin yanısıra cinsel yolla bulaşan AIDS’de dahil olmak suretiyle pek oldukça hastalığa karşı koruma sağlar. Siğiller prezervatifin kapladığı alan haricinde da bulunabildiğinden prezervatif bazen etkisiz kalabilir ve HPV bulaşmasına karşı devamlı koruyucu değildir.

Genital siğil tedavi sonrası;

Konrollerinize tertipli gidin,
Genital hijyeninize dikkat edin
Tavsiye edilen testleri ( Smear testi, HPV testi) tertipli yapın
Yeni bir siğil tekrarladığında süre kaybetmeden tedavi olunuz,
Bağışıklık sistemi güçlendiren ilaçları önermiş olduğu şekilde kullanın,
Beslenmenizi düzene sokun
Cinsel hayatınıza dikkat edin.
Tedavi olacağınıza ve bu sorundan kurtulacağınıza dair inancınızı kaybetmeyin

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar ::..

Yüz Çehresinde HPV Siğiller

Yüz Çehresinde HPV Siğiller

Yüz Çehresinde HPV Siğiller 2020 resimlerde gördüğünüz Yüz Çehresinde HPV Siğiller, Yüzde hpv tedavisi, Göz kapaklarında, Genital siğil, Genital bölgede siğiller, Son olarak tedavi şekilleri, Servks kanseri, Çaresi naturel tedavisi 2020 HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Yüz Çehresinde HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Yüz, yanak, alın, kaş, göz […]

Erkeklerde HPV Belirtileri

Erkeklerde HPV Emareleri 2022 Erkeklerde HPV Emareleri 2020, Hanımlarda HPV Emareleri, HPV tedavisi, Adam, Hanım, Cure, Men, İnfection, Pictures, Symptoms, Treatment, Vaccine, Warts, DOĞAL BİTKİSEL TEDAVİSİ NEDİR, Kati çözümü nedir? HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. HPV Nedir, Erkeklere Iyi mi Bulaşır? Hanımlarda HPV Emareleri HPV virüsü cinsel yaşamı etken olan kimselerde […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.