HPV Tehlikesi Artıyor

HPV Virüsü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hanımlarda kansere sebep olan etkenlerden en önemlilerinden birisi ise HPV virüsü bulaşmasıdır. 200’den fazla türü olan virüs cilt teması ile bulaşmaktadır sadece en fazlaca cinsel yolla bulaştığı görülür. Bu virüs en fazlaca rahim ağzı kanserine sebep olur. Bununla beraber dil ve bademcik kanserlerine de yol açabilir.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

HPV Tehlikesi Artıyor

HPV ABD’da çok çok fazla görülen bir hastalık ve devletimizde de her geçen gün yaygınlaşıyor. Dünyada milyonlarca şahıs bu hastalığa haiz sadece pek azı bilincinde.  HPV virüsü (insan papilloma virüsü) kolay bulaştığı için hızla yayılmaya devam ediyor. Bu virüsü taşıyan kişilerle vajinal, anal ya da oral ilişki hastalığın bulaşmasına sebep oluyor. Yalnız cinsel yolla değil tenler arasındaki sürtünme ile de bulaşıyor. İşte bu yüzden hastalık oldukça yaygın. Dünyada 20’li yaşların başı ile gençliğin son evrelerinde bu virüs çok çok fazla görülüyor. Halen bu virüsü taşıyan milyonlarca şahıs var sadece bilincinde değiller. İşte bu durum hastalığın bulaşmasını yaygınlaştırıyor.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

HPV Bulaşma Yolları

HPV ne fazlaca cinsel yolla bulaşan bir virüstür. Bu yüzden tek eşlilik, prezervatif kullanımı, adamların sünnet olması tavsiye edilir. Gene de koruma tam sağlanmayacaktır. Şundan dolayı cinsel birlikteliğin gerçekleşmesi ile bulaşmaz. Genital ya da anal temas da kafi olacaktır. Prezervatif kullanılsa bile temas olacağından bulaşma ihtimali vardır.

Virüsün 200’den fazla türü vardır. Bir kısmı genital siğillere yol açarken, bir kısmı da kansere yol açabilir. Vücuda giren virüs kanser oluşturan türdense senelerce sükunet içinde durabilir. Hiçbir emaresi yoktur. Emare bir tek hücresel olarak yaşanır ve kişinin fark etmesi mümkün değildir. Bu yüzden hanımlarda tertipli jinekolojik muayene şarttır.

Virüs siğil oluşturan türdense virüs vücuda girdikten 2-3 ay sonrasında siğil oluşacaktır. Siğil en fazlaca genital bölgede oluşsa da vücudun her yerinden çıkabilir.

HPV virüsü %80-90 oranında vücudun bağışıklık sistemi ile yok edilebilmektedir. Sadece bu bile seneler sürecektir. Eğer vücut virüsü yenemezse kansere neden olur. Bu süreç de 10-15 yılı bulacaktır. Ağız kanserinin sebebi %99 HPV virüsüdür.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Benzer Yazılar ::..

Ağız içi HPV Siğil

Ağız içi HPV Siğil

Ağız içi HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Ağız içi HPV Siğil 2020, Siğil resimleri, Tedavisi, Damak, Dudaklarda siğiller, Makat, Rahim ağzı uçuklar, Dil, Dilde siğiller, Boğazdaki siğillerin tedavisi kati çözümü. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. AĞIZ İÇİ SİĞİLLER, dudaklarda siğiller, dillerde siğiller, hpv virüsü öldürürmü. hpv kanseri, hpv […]

Genital HPV Siğil

Genital HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde Genital HPV Siğil 2020, Bitkisel naturel tedavisi, Hpv erkekler, HPV hanımlarda, HPV görseller, HPV tipleri, Genital siğiller iyi mi geçer, HPV FORUM 2020 Yardım HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Genital HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Genital siğiller, lezyonlar, makat siğil, rahim ağzı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.