HPV Tehlikesi Artıyor

HPV Virüsü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kadınlarda kansere sebep olan etkenlerden en önemlilerinden birisi ise HPV virüsü bulaşmasıdır. 200’den fazla türü olan virüs cilt teması ile bulaşmaktadır ancak en çok cinsel yolla bulaştığı görülür. Bu virüs en çok rahim ağzı kanserine sebep olur. Aynı zamanda dil ve bademcik kanserlerine de yol açabilir.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

HPV Tehlikesi Artıyor

HPV Amerika’da oldukça fazla görülen bir hastalık ve ülkemizde de her geçen gün yaygınlaşıyor. Dünyada milyonlarca kişi bu hastalığa sahip ancak pek azı farkında.  HPV virüsü (insan papilloma virüsü) kolay bulaştığı için hızla yayılmaya devam ediyor. Bu virüsü taşıyan kişilerle vajinal, anal ya da oral ilişki hastalığın bulaşmasına sebep oluyor. Sadece cinsel yolla değil tenler arasındaki sürtünme ile de bulaşıyor. İşte bu yüzden hastalık oldukça yaygın. Dünyada 20’li yaşların başı ile gençliğin son evrelerinde bu virüs oldukça fazla görülüyor. Halen bu virüsü taşıyan milyonlarca kişi var ancak farkında değiller. İşte bu durum hastalığın bulaşmasını yaygınlaştırıyor.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

HPV Bulaşma Yolları

HPV ne çok cinsel yolla bulaşan bir virüstür. Bu yüzden tek eşlilik, prezervatif kullanımı, erkeklerin sünnet olması tavsiye edilir. Yine de koruma tam sağlanmayacaktır. Çünkü cinsel ilişkinin gerçekleşmesi ile bulaşmaz. Genital ya da anal temas da yeterli olacaktır. Prezervatif kullanılsa bile temas olacağından bulaşma ihtimali vardır.

Virüsün 200’den fazla türü vardır. Bir kısmı genital siğillere yol açarken, bir kısmı da kansere yol açabilir. Vücuda giren virüs kanser oluşturan türdense yıllarca sessizce durabilir. Hiçbir belirtisi yoktur. Belirti sadece hücresel olarak yaşanır ve kişinin fark etmesi mümkün değildir. Bu yüzden kadınlarda düzenli jinekolojik muayene şarttır.

Virüs siğil oluşturan türdense virüs vücuda girdikten 2-3 ay sonra siğil oluşacaktır. Siğil en çok genital bölgede oluşsa da vücudun her yerinden çıkabilir.

HPV virüsü %80-90 oranında vücudun bağışıklık sistemi ile yok edilebilmektedir. Ancak bu bile yıllar sürecektir. Eğer vücut virüsü yenemezse kansere yol açar. Bu süreç de 10-15 yılı bulacaktır. Ağız kanserinin sebebi %99 HPV virüsüdür.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Bir önceki yazımız olan Genital Siğiller başlıklı makalemizde aşılama fiyatı 2018, ayak siğili ameliyatı ve evde siğil tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar ::..

Ellerde HPV Siğili 2020

Ellerde HPV Siğili 2020 resimlerde gördüğünüz şeklinde Ellerde HPV Siğili 2020, Siğillere kesin çözüm, Ayaklarda siğil, Ellerdeki siğiller, Genital bölgedeki siğiller, Makat bölgesindeki hpv, Ağız içinde oluşan siğillere kesin çözüm. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Ellerde HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Ellerdeki siğiller, ayaklarda siğiller, genital bölgelerdeki siğiller, […]

HPV Aşısı Etkili Midir?

HPV Aşısı Etkili Midir? Uygun yaş aralığında yapılan aşı bu 4 tip için %100 koruma sağlayacaktır. Serviks ve genital siğillerin oluşumunu engelleyecektir. 26 yaş üstü, aktif cinsel yaşamı olan ya da daha HPV ile karşılaşan kişilerde koruma oranı düşecektir. Aşı sadece koruyucu amaçlı olarak yapılır. Tedavi etme özelliği yoktur. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.