HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır?

HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır?

HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır ?, 2020 Genital siğil tedavisi, Vücuttan atılması, Erkeklerde hpv, Kadınlarda hpv, Dünyada hpv, HPV Aşk, Eşimde hpv çıktı, tedavisi nedir?

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital yönetimi önde siğiller

HPV Türkiye’de Genital uzaklaştırması siğiller ve deride karnabahar şeklindeki kabarıklıklar bazen HPV ( Human Papilloma Virüs ) şüphesini doğuruyor. Genital siğil tedavisi Rahim ağzı, penis ve ağız-yutak gibi kanser çeşitlerine göre HPV’nin yol açtığı siğiller yüzde 90 oranında cinsel yolla bulaşıyor. Uzmanlar, ABD’de senede 6 milyon şahsa bulaşan virüsün Türkiye’de de süratle yasenedığını söylüyor.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Genital şehirde ebatı ya da adedi artan, büyüyünce karnabahar görünümünde olan siğillerin tarihi sebebi, kısa ismi HPV olan Human Papilloma Virüs. Genital siğil tedavisi HPV Türkiye’de HPV’nin 200’den çok stilini tanımlanmış şekilde tanımlayın, aşağı yukarı 40 stil cinselliğini; ‘genital kondilom, kondiloma aküminata ya da genital siğil’ denen hastalığı yapıyor.

Amerika’da en sık cinsel yolla bulaşan hastalık olarak kabul ediliyor. Amerika’da her sene 6,2 milyon bireyin bu virüsle enfekte olmuş olduğunu, virüsün Türkiye’de de süratle artıyor. Genital siğil tedavisi HPV’nin görülme sıklığını, sessiz temizlemelar ve siğili olmayan muhafazalardan ötürü net olarak belirtmenin zor bulunyor.

SON 20 YILDA ERKEKLERDE ARTIŞ VAR

HPV’nin erkeklerinde sadece siğil odadale kalmayıp, orofaringeal (ağız-yutak) bölgesi ve penis kanserlerine de nedenleri açıklıyor. “Penis kanserilerin ise yüzde 50’ye yakınının Genital siğil tedavisi HPV ile ilgili olduğu anlamına geliyor. HPV Türkiye’de Şuana kadar rahim ağzı (serviks) kanseri ile ilişkisinden ötürü kadınlarda daha çok önemsenirken, oğlunu 20 senedir erkeklerde de sıklığındaki artış ve olası neticeleri sebebi biraz yaklaşmış bir hastalık şartının olduğu. Etkenler onu iki cinste de benzer şekilde açık bir hastalık erkeklerde, bayanlara göre yönlendirerek gösterilebilir ”dedi.

HPV Türkiye'de tedavisiGenital siğil tedavisi HPV SADECE CİNSEL YOLLA MI BULAŞIR?

Virüsün yüzde 90 yaşında cinsel yolla bulaştığına vurgu yapan Doktorlar, diğer bulaş yolları ile ilgili ise bunu söylüyor:

“Vücudun detaylı yerlerinde (cinsel bölge kıllarında ve hem de tırnaklarda), eşyalarda virüs tespit edildi. Bu nedenle cilt ilişkisi, virüs barındıran eşyalar ya da doğum netliği bulaşabilir. Bir risk faktörüdür. HPV Türkiye’de Partner adedi arttıkça da risk artmaktadır. Kondom-prezervatif geni tal bölgeyi tamamiyle sarmadığı-örtmediği yerde mutlak bir koruma sağlamaz. HPV olanların yüzdesi 15’inin kondom kullandığı ancak koruyucu olduğu neticesine varmıştır. Kuluçka (inkübasyon) zamanı 2 hafta ile 2 sene arasında değişmektedir. Hala 3-4 ayda siğiller ortaya çıkmaktadır. Siğillerin yüzdesi 40-60’ı ilk sene içersinde kendi kendine ortadan kaybolur. Bu iyileşme bireyin İmmün düzenin baskılandığı ya da zayıflamış hallerde ise tekrarlamayacak.

ÖNCEKİ KORUMUYOR, JİLET VİRÜSÜ YAYIYOR!

Jilet ile kıl hijyenikliği’nde kanağında ve ileride siğillerin adedinin yükselmesinden bahseder. Jilet ile ciltte gördüğümüz ya da göremediğimiz sıyrıklar olduğunu. Siğilin kanaması ile beraber virüs bu sıyrıklardan içeri girip çoğalır. İlk bulaşmada da virüsü ciltteki sıyrıklardan cinsel ilişki ile geçer. Genital bölümdeki kıllardan arınmada cildi tahriş etmeyen kullanımı ya da tüy dökücü kremler kullanılmadan tavsiye ederim. Cinsel açıdan filtrelenmiş sarf, jilet ya da makinalarını bedenin diğer yerlerde kullanırken kullanmamaları da çok mühimdir. ”

VÜCUTTAN ATILAMIYOR

Uzman, “Ancak HPV’nin vücuttan atılamayacağını, tekrarlama riskinin unutulmasını istedik. Herkesin temel standart bir tedavisi yoktur. Siğilin adedi, büyüklüğü, bölgesi, doktorun deneyimi ve imkanlarına göre tedavi tekniğine karar verilir. Temel olarak en sık yapılan tedavi tekniği eksizyon (lazer ya da elektrokoter ile, bistüri ya da makas ile bakımılama), kriyoterapi ya da asit arıtmayonları ile yakma tedavisidir. Tüm bu tedavilere arıtma tekrarlama riski yüzde 25-65’tir ”diye konuştu.

Genital siğil tedavisi PSİKOLOJİYİ DE, AŞKI DA VURUYOR!

Genital bölümdeki siğiller bireyin sosyal ve cinsel hayatında olumsuz tesir yapabiliyor. Bulaşma korkusu ya da fiziksel görüntü namacıylaiyle cinsel heves ve aktivitede fiziksel en sık rastlanan cinsel problemler arasında. Tepeler’in verilen sıralamasına göre, psiko-sosyal olarak dışına açılanma, anksiyete ve hem de depresyona neden olabiliriyor. Kaynağın belirleme edilemediği ve hal hallerde çift ilişkilerde güvensizlik, ayrılmalar ve ailelerde hukuki neticelere varan tesirsi olabiliyor. Genital şehirde HPV belirleme edilenlerin ortakları bu hususta uyarılmalı, durumilmeli ve kesinlikle ürolog ya da jinekoloğa yönlendirileceği.

Genital siğil tedavisi

DÜNYADA HER İKİ DAKİKADA BİR KADIN RAHİM AĞZI KANSERİNDEN ÖLÜYOR

 

Genital siğil tedavisi Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi’ndeler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller olmasın. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olması için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ​​ile geçmez. Cildinizi tahriş yapmak için çoğalarak yayılır. 

Benzer Yazılar ::..

HPV Tehlikesi Artıyor

HPV Virüsü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Kadınlarda kansere sebep olan etkenlerden en önemlilerinden birisi ise HPV virüsü bulaşmasıdır. 200’den fazla türü olan virüs cilt teması ile bulaşmaktadır ancak en çok cinsel yolla bulaştığı görülür. Bu virüs en çok rahim ağzı kanserine sebep olur. Aynı zamanda dil ve bademcik kanserlerine de yol açabilir. HPV FORUM SİĞİL FORUM […]

Yüz Çehresinde HPV Siğiller

Yüz Çehresinde HPV Siğiller

Yüz Çehresinde HPV Siğiller 2020 resimlerde gördüğünüz Yüz Çehresinde HPV Siğiller, Yüzde hpv tedavisi, Göz kapaklarında, Genital siğil, Genital bölgede siğiller, En son tedavi yöntemleri, Servks kanseri, Çaresi doğal tedavisi 2020 HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Yüz Çehresinde HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Yüz, yanak, alın, kaş, göz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.