HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır?

HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır?

HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır ?, 2022 Genital siğil tedavisi, Vücuttan atılması, Erkeklerde hpv, Hanımlarda hpv, Dünyada hpv, HPV Aşk, Eşimde hpv çıktı, tedavisi nedir?

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital yönetimi önde siğiller

HPV Türkiye’de Genital uzaklaştırması siğiller ve deride karnabahar şeklindeki kabarıklıklar kimi zaman HPV ( Human Papilloma Virüs ) şüphesini doğuruyor. Genital siğil tedavisi Rahim ağzı, penis ve ağız-yutak şeklinde kanser çeşitlerine gore HPV’nin yol açmış olduğu siğiller yüzde 90 oranında cinsel yolla bulaşıyor. Uzmanlar, ABD’de senede 6 milyon şahsa bulaşan virüsün Türkiye’de de hızlıca yasenedığını söylüyor.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Genital şehirde ebatı ya da adedi artan, büyüyünce karnabahar görünümünde olan siğillerin zamanı sebebi, kısa adı HPV olan Human Papilloma Virüs. Genital siğil tedavisi HPV Türkiye’de HPV’nin 200’den oldukca stilini tanımlanmış şekilde tanımlayın, aşağı yukarı 40 yoldam cinselliğini; ‘genital kondilom, kondiloma aküminata ya da genital siğil’ denen hastalığı yapıyor.

ABD’da en sık cinsel yolla bulaşan hastalık olarak kabul ediliyor. ABD’da her yıl 6,2 milyon kişinin bu virüsle enfekte olmuş bulunduğunu, virüsün Türkiye’de de hızlıca artıyor. Genital siğil tedavisi HPV’nin görülme sıklığını, sessiz temizlemelar ve siğili olmayan muhafazalardan dolayı net olarak belirtmenin zor bulunyor.

SON 20 YILDA ERKEKLERDE ARTIŞ VAR

HPV’nin erkeklerinde yalnız siğil odadale kalmayıp, orofaringeal (ağız-yutak) bölgesi ve penis kanserlerine de sebepleri açıklıyor. “Penis kanserilerin ise yüzde 50’ye yakınının Genital siğil tedavisi HPV ile ilgili olduğu anlamına geliyor. HPV Türkiye’de Şuana kadar rahim ağzı (serviks) kanseri ile ilişkisinden dolayı hanımlarda daha oldukca önemsenirken, oğlunu 20 senedir erkeklerde de sıklığındaki artış ve ihtimaller içinde neticeleri sebebi birazcık yaklaşmış bir hastalık şartının olduğu. Etkenler onu iki cinste de benzer şekilde açık bir hastalık erkeklerde, bayanlara gore yönlendirerek gösterilebilir ”dedi.

HPV Türkiye'de tedavisiGenital siğil tedavisi HPV SADECE CİNSEL YOLLA MI BULAŞIR?

Virüsün yüzde 90 yaşlarında cinsel yolla bulaştığına vurgu meydana getiren Doktorlar, öteki bulaş yolları ile ilgili ise bunu söylüyor:

“Vücudun detaylı yerlerinde (cinsel bölge kıllarında ve hem de tırnaklarda), eşyalarda virüs tespit edildi. Bu yüzden cilt ilişkisi, virüs barındıran eşyalar ya da doğum netliği bulaşabilir. Bir risk faktörüdür. HPV Türkiye’de Partner adedi arttıkça da risk artmaktadır. Kondom-prezervatif geni tal bölgeyi tamamiyle sarmadığı-örtmediği yerde mutlak bir koruma sağlamaz. HPV olanların yüzdesi 15’inin kondom kullandığı sadece koruyucu olduğu neticesine varmıştır. Kuluçka (inkübasyon) zamanı 2 hafta ile 2 yıl içinde değişmektedir. Hala 3-4 ayda siğiller ortaya çıkmaktadır. Siğillerin yüzdesi 40-60’ı ilk yıl içersinde kendi kendine ortadan kaybolur. Bu iyileşme kişinin İmmün düzenin baskılandığı ya da zayıflamış hallerde ise tekrarlamayacak.

ÖNCEKİ KORUMUYOR, JİLET VİRÜSÜ YAYIYOR!

Jilet ile kıl hijyenikliği’nde kanağında ve ileride siğillerin adedinin yükselmesinden bahseder. Jilet ile ciltte gördüğümüz ya da göremediğimiz sıyrıklar bulunduğunu. Siğilin kanaması ile birlikte virüs bu sıyrıklardan içeri girip çoğalır. İlk bulaşmada da virüsü ciltteki sıyrıklardan cinsel ilişki ile geçer. Genital bölümdeki kıllardan arınmada cildi tahriş etmeyen kullanımı ya da tüy dökücü kremler kullanılmadan tavsiye ederim. Cinsel açıdan filtrelenmiş sarf, jilet ya da makinalarını bedenin öteki yerlerde kullanırken kullanmamaları da oldukca mühimdir. ”

VÜCUTTAN ATILAMIYOR

Uzman, “Sadece HPV’nin vücuttan atılamayacağını, tekrarlama riskinin unutulmasını istedik. Her insanın temel standart bir tedavisi yoktur. Siğilin adedi, büyüklüğü, bölgesi, doktorun deneyimi ve imkanlarına gore tedavi tekniğine karar verilir. Temel olarak en sık meydana getirilen tedavi tekniği eksizyon (lazer ya da elektrokoter ile, bistüri ya da makas ile bakımılama), kriyoterapi ya da asit arıtmayonları ile yakma tedavisidir. Tüm bu tedavilere arıtma tekrarlama riski yüzde 25-65’tir ”diye konuştu.

Genital siğil tedavisi PSİKOLOJİYİ DE, AŞKI DA VURUYOR!

Genital bölümdeki siğiller kişinin toplumsal ve cinsel hayatında negatif etki yapabiliyor. Bulaşma korkusu ya da fizyolojik görüntü namacıylaiyle cinsel heves ve aktivitede fizyolojik en sık rastlanan cinsel problemler içinde. Tepeler’in verilen sıralamasına gore, psiko-sosyal olarak dışına açılanma, anksiyete ve hem de depresyona niçin olabiliriyor. Kaynağın belirleme edilemediği ve hal hallerde çift ilişkilerde güvensizlik, ayrılmalar ve ailelerde hukuki neticelere varan tesirsi olabiliyor. Genital şehirde HPV belirleme edilenlerin ortakları bu hususta uyarılmalı, durumilmeli ve kesinlikle ürolog ya da jinekoloğa yönlendirileceği.

Genital siğil tedavisi

DÜNYADA HER İKİ DAKİKADA BİR KADIN RAHİM AĞZI KANSERİNDEN ÖLÜYOR

 

Genital siğil tedavisi Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi’ndeler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller olmasın. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olması için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ​​ile geçmez. Cildinizi tahriş yapmak için çoğalarak yayılır. 

Benzer Yazılar ::..

HPV VE SEKS İLİŞKİSİ

HPV VE SEKS İLİŞKİSİ HPV, meni yada tükürük benzer biçimde vücut sıvıları yöntemiyle değil, ciltten cilde temas yöntemiyle bulaşır. Bu, en kolay vajinal, anal ve oral sex benzer biçimde cinsel temas yöntemiyle olur. Sadece, HPV herhangi bir mukoza zarıyla (ağızlar, dudaklar, anüs ve cinsel organların parçaları benzer biçimde) yada cildinizde vajinal yırtık benzer biçimde bir […]

HPV Aşı Ne Zaman Yapılmalı?

HPV Aşı Ne Süre Yapılmalı? Kızlarda 11 yaşından itibaren aşı yapılması önerilir. Cinsel yaşamı etken olmayan ve ilkin iç HPV virüsü ile karşılaşmayan kişilerde aşıdan tam yarar sağlanması hedeflenir. 11 yaşından 26 yaşına kadar aşı yapılması önerilir. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. En erken 9 yaşından itibaren aşı yapılabilir. 26 yaş üstü […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.