HPV Hangi Hastalıklara Yol Açar?

HPV Sağlığınıza Gölge Düşürmesin!

Etken cinsel yaşamı olan kişilerde HPV virüsü tehlikesi mevcuttur. Her 4 kişiden 3’ünün yakalanma ihtimali olan virüs kansere kadar yol açabilir. Bulaşıcı olduğundan bu hastalığın bilincinde olmak ve tedbir almak fazlaca önemlidir.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Hpv (Human Papilloma Virüsü) Nedir? 

Cildin temas etmesi ile bulaşabilen bir virüs olan HPV, pek fazlaca çeşide haizdir. Yüzü aşkın virüs tipinden 30’dan fazlası adam ve bayanlara içinde cinsel yolla bulaşır. Genital bölge enfeksiyonlarına yol açabilir ve hatta kansere kadar götürebilir.

Maalesef ki bu virüs etken cinsel yaşamı olan kişilerde çoğunlukla görülür. Araştırmalara nazaran her 4 kişiden 3’ü yaşamının bir döneminde bu virüse yakalanmış ya da yakalanacaktır. Bu yüzden tedbir almak şarttır.

HPV Enfeksiyonu Bulaşıcı Mıdır?

HPV virüsü kesinlikle bulaşıcıdır. Bilhassa cinsel yolla bulaşır. Vajinal, anal ya da oral ilişkiler ile bulaşması mümkündür. Yalnız cinsel ilişki değil, cilt teması olması yeterlidir. Bu virüsün bulaştığı şahıs ile yaşanmış olan cilt teması virüsü bulaştıracaktır. Cinsel yolla bulaşması halinde genital HPV enfeksiyonu ortaya çıkacaktır.

HPV Enfeksiyonu Hangi Hastalıklara Yol Açar?

HPV bulaştığı takdirde pek fazlaca hastalık ortaya çıkabilir. Bunlar virüsün türüne nazaran değişecektir. Ortalama 20 türü genital siğillere yol açmaktadır. Penis ya da vajinada siğiller oluşabilir. Gene bu bölgelerin çevresine de dağılabilir.

Ortalama 15 türü ise anüs, vulva, vajina, rahim ağzı ya da penis kanserine yol açmaktadır. Yalnız bunlar değil baş ve boyun bölgesinde kanser vakalarına da sebep olabilir. bu türler HPV virüsünün en riskli halleridir. Bunlara tanı koymak daha zor olsa gerek. Detaylı incelem yamak gerekir.

HPV Tedavisi

Hastalığın tedavisi için ağızdan alınacak ilaç, sürülecek krem benzer biçimde kolay yöntemler etkili değildir. Siğil oluşmuşsa tanı gözle görülür şekilde konulabilir. Tedavi olarak ise bu kabarcıkların yakılması ya da dondurulması yapılabilir. Sadece kati çözüm değildir. Siğillerin tekrarlama ihtimali vardır. Siğil tedavi edilse bile virüs derhal vücuttan uzaklaşmayacaktır. Senelerce vücutta kalma potansiyeli vardır. Eğer HPV kansere yol açmışsa ilgili kanser tedavisinin uygulanması gerekir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri düzgüsel siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Düzgüsel siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar ::..

HPV BELİRTİLERİ

HPV BELİRTİLERİ nedir? TR’de HPV Tedavisi HPV BELİRTİLERİ 2020, Genital siğil tedavisi, Bulaşıcımı, Cilt doktoru, Kurtulanlar, Son gelişmeler, Görseller, Resimleri, Photo, Siğiller iyi mi dökülür?, bitkisel naturel tedavisi nedir?. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Hpv Nedir? HPV Emareleri Hpv Nedir?, Hpv Human Papilloma Virus, genital bölge ve mukozalarda enfeksiyon yapabilen, condyloma […]

HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır?

HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır? HPV Türkiye’de Cinsel yolla mı bulaşır? Genital yönetimi önde siğiller HPV Türkiye’de Genital uzaklaştırması siğiller ve deride karnabahar şeklindeki kabarıklıklar kimi zaman. HPV ( Human Papilloma Virüs ) şüphesini doğuruyor. Genital siğil tedavisi Rahim ağzı, penis ve ağız-yutak şeklinde kanser çeşitlerine gore HPV’nin yol açmış olduğu siğiller yüzde 90 […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.