HPV Tedavisi Mümkün Müdür?

HPV Nasıl Bulaşır? Tedavisi Mümkün Müdür?

HPV virüsü cilt teması ve cinsel ilişki yoluyla bulaşır. En çok karşılaşılan sebep sürtünme ve bu sırada zedelenen deridir. İlişkilerde prezervatif kullanımı önerilir nacak tam koruyuculuk sağlamayacaktır. Prezervatifin kapatmadığı yerler yine sürtünmeye devam edecektir.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

HPV sebebiyle genital siğil oluşumu sıklıkla gözlemlenir. Genellikle partnerle yaşanan korumasız ilişki yüzünden siğil oluşur. Bu siğiller kadın ve erkek genital bölgelerde görülür. Tek bir bölgede ya da dağınık olarak karnabahar görünümünde siğiller çıkabilir. Toplu iğne başı büyüklüğü olarak genellenebilir ancak 5-20 cm çaplı olabilir. Siğiller ağrısız kitlelerdir.

Tek eşli olunmayan ve aktif cinsel yaşamı olan 18-25 yaş aralığında sıklıkla gözlemlenir. Kadınlarda en sık dış genital bölgede, makat çevresinde, vajen ve rahim ağzı bölgelerinde görülür. Erkeklerde ise penis ve kasıkta görülmektedir.

Siğiller görsel olarak fark edilmeyecek boyutta da olabilir. Ancak siğil olan yerde kaşıntı, kanama, ağrı, ilişki sırasında kanama ya da ağrı gibi belirtiler olacaktır. Bu şikayetler varsa tedavi olunmadan partnerle ilişki yaşanmamalı ve tensel temasa dikkat edilmelidir.

HPV Tedavisi

HPV’nin görünen yönü olan siğillerin tedavisi çeşitli şekillerde mümkündür. Cerrahi olarak çıkartma, yakma, dondurma, lazer ablasyonu ya da kimyasal yollarla siğiller alınabilir. Bu yöntemlerden günümüzde en çok HPV odaklarının yakılması tedavisi kabul görür. Özellikle dış genital bölgedeki kandilomların tedavisi için idealdir. Tek seans ile tüm HPV bulaşması olan yerler yok edilebilir.

Kimyasal ilaçlarla yapılan tedaviler de sonuç vermektedir. Ancak ciltte tahrişe sebep olabilir ve tedavi süresi biraz daha uzun olacaktır. Hastanın kendisi düzenli olarak bu ilaçları uygulamalıdır. Zaman sıkıntısı olan ya da düzenli olarak yapamayacağını düşünenler bu tedaviyi seçmemelidir. Sağlıklı deriye dokunan aşındırıcı ilaçlar buraları tahrip edebilirler.

Siğiller yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri ile kalıcı olarak tedavi edilebilirler. Ancak tedavi kesin sonuç vermez. Siğillerin yeniden tekrarlama ihtimalleri vardır. Özellikle bağışıklık sistemi güçsüz düştüğü zamanlarda siğil yeniden nüksedebilir. İşte bu durum HPV virüsünün halen vücutta olduğunu gösterir. Zaten virüs yıllarca vücutta sessizce kalabilmektedir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Benzer Yazılar ::..

Genital HPV Siğil

Genital HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde Genital HPV Siğil 2020, Bitkisel doğal tedavisi, Hpv erkekler, HPV kadınlarda, HPV görseller, HPV tipleri, Genital siğiller nasıl geçer, HPV FORUM 2020 Yardım HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Genital HPV Siğil resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Genital siğiller, lezyonlar, makat siğil, rahim ağzı uçuklar […]

Cilt HPV Siğil

Cilt HPV Siğil 2020 resimlerde gördüğünüz şeklinde olup çeşitlilik göstermektedir. Cilt HPV Siğil 2020, HPV virüs tedavisi, Dilde hpv, Dudak siğilleri, Damakta siğil, Boğaz siğilleri, Makat siğilleri, HPV Wart, Kesin tedavisi, Doğal bitkisel çaresi. HPV FORUM SİĞİL FORUM HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler. Yüz de hpv, yanak da hpv, alın siğilleri , kaş içi siğiller, […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.